Rahvatervise ekspert dr Michael Siegel kirjeldas, et õhuproovid võeti väikestest e-sigareti kauplustest, mille ventilatsioon on vähene või puudub ning kus töötajad ja kliendid kasutasid proovide võtmise ajal aktiivselt e-sigaretti. „Õhuproovid võeti ajahetkel, kus kokkupuude väljahingatavate aurudega on kõige suurem. Arvestades kõiki neid tingimusi, ei tuvastatud uuringuga siiski kokkupuudet ohtlike kemikaalidega,“ selgitas dr Siegel.
Formaldehüüd ja nikotiin
Uuringuga tuvastati, et välja hingatud e-sigareti aurus leidus formaldehüüdi, kuid selle kogus ei erinenud tavapäraselt õhus levivast kogusest. Formaldehüüd esineb looduslikult keskkonnas ja see koosneb süsinikust, vesinikust ja hapnikust.Uuringus kontrolliti ka mitmete teiste ohtlike keemiliste ühendite sisaldust väljahingatavas e-sigareti aurus, kuid neid ei tuvastatud. Samuti ei leitud väljahingatavast e-sigareti aurust nikotiini.
„Antud uuring lisab tõendusmaterjali, et tegelikes kasutustingimustes ei kujuta e-sigareti väljahingatav aur mingeid olulisi terviseriske. Praeguste tõendite põhjal ei ole vajalik keelata e-sigarettide kasutamist avalikes kohtades, sest need ei kujuta kõrvalseisjatele ohtu,“ ültes dr Spiegel, kes on osalenud mitmete e-sigareti regulatsioonide väljatöötamiste juures.
Allikas: VapingPost
Pilt: vaping360