Milline on Saksamaa keskmine e-sigareti kasutaja?
Uuringus osalenutest 91,5% olid endised suitsetajad, 7,5% suitsetasid tavalisi sigarette ja kasutasid e-sigaretti vaheldumisi ning 1% ei olnud varem tubakatooteid kasutanud. Saksamaa keskmine e-sigareti kasutaja on 40,7 aastat vana. Peamiselt on e-sigareti kasutajateks mehed (ligi 80%).
Uuringust selgus, et tänane keskmine e-sigarettide kasutajad alustas tavaliste sigarettide suitsetamisega 16-aastaselt, tegi seda 22 aastat järjest ja keskmiselt 25 sigaretti päevas. E-sigareti abil loobus ta suitsetamisest 38,6 aastaselt ning on e-sigaretti kasutanud kaks aastat.
50% e-sigareti kasutajatest oli varem proovinud suitsetamisest loobuda kasutades selleks nikotiini asendusravi tooteid (n. nikotiiniplaastrid ja -nätsud ning tabletid). Peamiseks põhjuseks e-sigareti kasutusele võtmiseks oli soov selle abil suitsetamisest loobuda ja seeläbi hoida oma tervist.
Uuringust selgus, et e-sigareti kasutajad hindasid oma tervist paremaks võrreldes ajaga, mil nad suitsetasid. Eeskätt toodi välja paranemist sellistes suitsetamisega seotud terviseprobleemides nagu köha, halb füüsiline seisund, aga ka nahaprobleemid. Neid muutusi märkasid sagedamini need, kes olid täielikult tavaliste sigarettide suitsetamisest loobunud. Muude positiivsete aspektidena nimetati maitse- ja lõhnataju paranemist, kulude kokkuhoidu ning seda, et riietel ja kodus ei olnud enam suitsuhaisu küljes.
Saksamaa e-sigareti kasutaja kasutab peamiselt nikotiiniga e-vedelikku (94,5% juhtudel). Peamiselt kasutatakse e-vedelikke, mille nikotiini sisaldus on kuni 6 mg/ml (62,4%). 7-12 mg/ml nikotiinisisaldusega e-vedelikke kasutab 24,9% ning 13-20 mg/ml 7%. Enamus (85,3%) e-sigareti kasutajatest on vähendanud nikotiini sisaldust oma e-vedelikes.
Ühes kuus tarbib 42,1% e-sigareti kasutajatest ära üle 100 ml e-vedelikku, 28,6% 20-50 ml ning 26,6% 60-90 ml. Kõige enam kasutatakse puuvilja maitselisi e-vedelikke (81,2%), sellele järgnevad mentool (48,6%), maiustuste ja pagaritoodete maitsed (46,9%), tubakas (24%), kohvi ja kakao (19,1%), pähklid (15,55%).
Allikas: Saksamaa Tervishoiuministeerium
Uuringud
Uuring: nikotiinipadjakeste kasutamine USA sõjaväelaste hulgas
Varasematest uuringutest on teada, et USA sõjaväelaste hulgas on erinevate tubaka- ja nikotiinitoodete kasutajaid rohkem kui elanikkonnas üldiselt. Hiljutises uuringus võtsid teadlased fookusesse nikotiinipadjakeste kasutamise USA tegevteenistujate seas.
Kliiniline uuring: millist mõju avaldab e-sigareti maitsevalik?
Ameerika Ühendriikide teadlased uurisid, millist mõju omavad maitsetega e-sigaretid täiskasvanud suitsetajate hulgas e-sigarettide kasutuselevõtule, suitsetamise vähendamisele ja suitsetamisest loobumisele. Teadlaste sõnul selgusid uuringute käigus olulised aspektid, millega tasub e-sigarettide reguleerimisel...
Uuring. Ühe sigareti hind: 20 minutit sinu elust
Paljud inimesed üle maailma on andnud uue aasta lubaduse – loobuda suitsetamisest. See on parim asi, mida oma tervise heaks teha saab. Kui võtta arvesse hiljuti avaldatud uuringut, siis suitsetamisest...
Uuring: sagedam e-sigareti kasutamine suurendab suitsetamisest loobumi…
USA riiklik uuring näitas, et e-sigarettide sagedasem kasutamine tõi suurema tõenäosusega kaasa tavasigarettidest täieliku loobumise. Igapäevased e-sigareti kasutajad loobusid tavasigarettide suitsetamisest kaks korda suurema tõenäosusega kui need suitsetajad, kes kasutasid...
Šotimaa rahvatervise uuring: e-sigaret aitab suitsetamisest loobuda
Viimastel aastatel on palju kõneldud ülemaailmse tubakamaastiku muutustest, mida iseloomustab eelkõige e-sigarettide tulek ja kasvav populaarsus. E-sigaretist on tänaseks kujunenud toode, mis vähendab sigarettide suitsetamist. E-sigaretti kasutas 2021. aastal üle...
Uuring: E-sigarettide jagamine EMOs aitab suitsetajatel suitsetamisest…
Ühendkuningriigi East-Anglia ülikooli uuringu kohaselt aitab tasuta e-sigarettide stardikomplektide jagamine haiglate erakorralise meditsiini osakondades rohkematel suitsetajatel suitsetamisest loobuda.
Uuring: passiivne suitsetamine tõstab luumurru riski
Suitsetamise kahjulikku mõju luudele on teadusuuringutega tõestatud, kuid passiivse suitsetamise mõju mittesuitsetajate luumurdude riskile on palju vähem uuritud. Lõuna-Korea teadlased analüüsisid 4843 mittesuitsetajat, vanuses 40-69 aastat, kes osalesid aastatel 2001-2018...
Uuring: tubaka- ja nikotiinitoode kasutamise mõju parandatud hammastel…
Ühendkuningriigi hambaarstid uurisid, millist mõju avaldab tubaka- ja nikotiinitoodete kasutamine parandatud hammastele parandamiseks kasutatavatele materjalidele. Selle väljaselgitamiseks analüüsiti teadustöid, kus mõõdeti tavasigareti suitsu, e-sigareti auru ja kuumutatava tubaka toote auru...
E-sigaretid osutusid suitsetamisest loobumisel tõhusamaks kui nikotiin…
Nikotiini sisaldavad e-sigaretid aitavad inimestel suitsetamisest loobuda tõhusamalt kui tavalised nikotiinasendusravi (NAR) tooted, selgus viimasest Cochrane'i süstemaatilisest ülevaatest.