Suurbritannias läbi viidud uuringu kohaselt on kõige efektiivsemaks suitsetamisest loobumise vahendiks e-sigaretid, olles kolm korda tulemuslikumad kui nikotiiniplaastrite kasutamine. University College London uuringus vaadeldi ligi 20 000 inimese suitsetamisest loobumise õnnestumist.

Uuringust selgus, et inimesed, kes kasutavad suitsetamisest loobumiseks e-sigaretti suudavad 95% suurema tõenäosusega jätta suitsetamine ning olla ka aasta pärast suitsuvabad. Inimesed, kes kasutasid suitsetamisest loobumiseks retseptiravimeid, suutsid suitsetamisest loobuda 82% suurema tõenäosusega. Nikotiiniplaastreid või nikotiiniga närimiskummi kasutanutest suutsid suitsetamisest loobuda 34% suurema tõenäosusega kui need, kes ei kasutanud ühtegi toodet suitsetamisest loobumiseks.

„Suitsetamisest loobumine vähendab krooniliste haiguste tekkimise riski ja suurendab elukvaliteeti. Seetõttu on oluline, et iga suitsetamsiest loobumise katse oleks edukas. Meie poolt läbi viidud uuring kinnitab taas, et e-sigaretid aitavad efektiivselt suitsetamisest loobuda,“ ütles uuringu juhtivteadur dr Sarah Jackson.

Allikas: Wiley Online Library
Üles