Värske Austraalia suitsetajatele keskenduv teadustöö kinnitab, et nikotiini sisaldavad e-sigaretid on tõhusad vahendid suitsetamiseks loobumiseks ja aitavad seetõttu vähendada suitsetamise levikut.

Teadusajakirjas Drug and Alcohol Review ilmunud uuring „Kas veipimine aitab vähendada suitsetamise levikut Austraalias?“ on esimene suitsetamisest loobumise käitumisele keskenduv uuring Austraalias. Uuringu avaldamine langes kokku Kuningliku Austraalia Perearstide Kolleegiumi (RACGP) uue suitsetamisest loobumise nõustamise juhise avaldamisega, milles soovitatakse perearstidel ja teistel tervishoiutöötajatel soovitada e-sigaretti loobumiseks suitsetajatele, kes tahavad suitsetamisest loobuda, kuid on seni olemasolevaid ravimeetodeid kasutades ebaõnnestunud.

Teadlased leidsid, et e-sigaretid võivad mängida olulist rolli vähendamaks Austraalia suitsetamise levikut. Teadustõendid kinnitavad, et e-sigarettide kasutamine on suurendanud suitsetamisest loobumise katseid ja vähendanud suitsetamise levikut Suurbritannias ja USA-s. Neis riikides on suitsetamise levik vähenenud kiirenevas tempos. See erineb oluliselt riikidest nagu Austraalia, kus e-sigarettidele on kehtestatud liiga piiravad reeglid ja suitsetamise levimus ei vähene.

Uuringu autoriteks on Queenslandi ülikooli tervise- ja käitumisteaduse teaduskonna juht professor Wayne Hall, Melbourne ülikooli meditsiiniteaduste professor Ron Borland ning New South Walesi ülikooli dotsent ja suitsetamisest loobumise nõustaja dr Colin Mendelsohn.

Allikas: Uuring „Kas veipimine aitab vähendada suitsetamise levikut Austraalias?
Üles