Bauld on koos kolleegidega analüüsinud Suurbritannias läbi viidud uuringuid, et teha kindlaks, kas e-sigaretid soodustavad noorte seas suitsetamist või mitte. Bauld tõi välja, et paljudes uuringutes on vastajalt küsitud, kas ta on kunagi proovinud e-sigaretti. Väga paljudel juhtudel on selle küsimuse vastust ekslikult tõlgendatud ja e-sigaretti korra proovinud inimesed arvatud e-sigareti kasutajate sekka.
Suurbritannia noorte seas läbi viidud küsitlustest selgus, et on noori, kes on e-sigaretti korra proovinud. Samas, nende noorte hulk, kes kasutavad e-sigaretti vähemalt korra nädalas, on väga väike hulk. Nende noore hulgas, kes suitsetavad, on valdav enamus proovinud korra e-sigaretti ja umbes kolmandik kasutab e-sigaretti vähemalt korra nädalas. Nende noore hulgas, kes ei olnud kunagi suitsetanud, oli e-sigaretti korra proovinud 0,5 protsenti. Need tulemused on olnud sarnased aastatel 2014-2018 läbi viidud uuringutes. Täiskasvanutega võrreldes on tulemus sarnane ehk suitsetajad on suurema tõenäosusega proovinud e-sigaretti või kasutavad seda regulaarselt.
Linda Bauldi ettekannet, kus ta kirjeldab ka teiste riikide uuringuid, on võimalik vaadata siin:
Linda Bauld on Šotimaa Stirlingi Ülikooli tervishoiupoliitika professor, sotsiaalse turunduse instituudi direktor ja teadusuuringute dekaan. Ta on ka Ühendkuningriigi tubaka- ja alkoholiuuringute keskuse asedirektor.
Linda Bauld on käitumisteadlane, kellel on sotsiaalteaduste doktorikraad. Tema teadustööd keskenduvad peamiselt kahele valdkonnale: komplektsete rahvatervise alaste sekkumiste hindamine ning teadusuuringute kasutamine tervisepoliitika teavitustöös. Ta on läbi viinud uuringuid narkootikumide ja alkoholi tarbimise, tervisega seotud ebavõrdsuse ning suitsetamisest loobumise ja tubakatoodete tarbimise piiramise kohta.