Suurbritannias East Anglia ülikoolis läbi viidud uuringust selgus, et e-sigareti abil suitsetamise maha jätnud inimesed suudavad paremini vältida pikaajalist langust suitsetamise juurde. Kuigi e-sigareti kasutajad võivad langeda tagasi suitsetamise juurde, siis ei mõju see neile nõnda, et tagasilangus oleks jäädav. Päevapealt suitsetamise maha jätnud inimeste seas on suitsetamise juurde naasmine üsna sage ja tihti pikaajaline.

Uuringu tulemustele toetudes ütlevad autorid, et e-sigareti kasutamine mitte ainult ei soodusta suitsetamisest loobumist, vaid aitab vältida ka pikaajalist suitsetamise juurde tagasilangemist.

„E-sigaretid on kõige populaarsemad suitsetamisest loobumise vahendid Suurbritannias. Meie varasemad uuringud on näidanud, et e-sigarettidel on oluline roll inimeste suitsuvabaks jäämisel, sest e-sigaretid asendavad suitsetamise füüsilisi, psühholoogilisi ja sotsiaalseid aspekte,“ ütles East Anglia ülikooli Norwichi meditsiinikooli juhtivteadur dr Caitlin Notley.

„Me tahtsime teada, mis juhtub, kui inimesed, kes on läinud üle e-sigaretile, langevad tagasi suitsetamise juurde. Sellest olukorrast arusaamine on väga tähtis, et saaksime välja töötada nõuanded ja juhised, mis aitaksid inimestele jääda pikaks ajaks suitsuvabaks, arvestades, et suitsetamise juurde naasmine on nii kahjulik,“ selgitas dr Notley.

Uuring viidi läbi East Anglia ülikoolis ja see avaldatu eelretsenseeritud teadusajakirjas Drug and Alcohol Review.

Pilt: University of East Anglia
Üles