Maitsestatud e-vedelikud on endiselt vastuoluline teema, sest regulatsioone välja mõtlevad asutused kavandavad või on juba rakendanud erinevaid piiranguid üle maailma. Sageli väidetakse, et täiskasvanud maitsestatud e-vedelikke ei kasuta. Teadlased pöördusid 69 233 täiskasvanud USA kodaniku poole ja uurisid e-vedelike maitse-eelistuste kohta.

Uuringust selgus, et kõige enam eelistati e-sigareti kasutusele võtmisel puuviljade (82,8%), järgnesid magustoidu/kondiitritoodete/pagaritoodete (68,6%) ja kommide/šokolaadi/maiustuste (52,2%) maitsed.

Puuviljade ja magustoitude/kondiitritoodete/pagaritooted maitsete kasutamine oli mõnevõrra levinum nende hulgas, kes ei ole kunagi suitsetanud. Tubaka maitselist e-vedelikku kasutas 20,8% osalejatest ja neid oli kaugelt kõige vähem mitte kunagi suitsetanute hulgas. Sarnaseid mustreid esines ka uuringu ajal suitsetanute hulgas, samas tubaka maitsega e-vedelikke kasutasid neist ainult 7,7%. Kõigist osalenutest ütles ainult 2,1%, et kasutavad kõige sagedamini ainult tubaka maitselist e-sigaretti.

Kõige levinum e-vedeliku maitse e-sigareti abil suitsetamisest loobumise ajal oli puuvilja maitse (83,3%), järgnesid magustoit/kondiitritooted/pagaritooted (68,0%) ja kommid/šokolaad/maiustused (44,5%). Neid maitseid peeti suitsetamisest loobumisel kõige suuremaks abiks. Tubakamaitselisi e-vedelikke kasutas suitsetamisest loobumise ajal 15,0%, samas kui 9,3% pidas seda suitsetamisest loobumist toetavaks maitseks.

Uuringu autorid leidsid, et e-sigarette reguleerivad asutused peaksid maitsestatud e-vedelike reguleerimisel arvestama täiskasvanud tarbijate, eriti suitsetamisest loobunute, maitse-eelistustega. Ainult tubaka maitsega e-vedelike olemasolu ei aita kaasa e-sigareti abil suitsetamisest loobumisele. Just tubakast erineva maitsega e-vedelike kasutamine toetab e-sigareti abil suitsetamisest loobumist.

Allikas: Harm Reduction Journal, DOI
Üles