Kanada Waterloo ülikooli teadlased uurisid Kanada, Inglismaa ja USA e-sigareti kasutajatelt, mis nad arvavad ja kuidas nad reageeriksid, kui keelataks ära maitsestatud e-vedelike müük (välja arvatud tubaka ja mentooli maitse, mida üldjuhul ära ei keelata) .

Uuringust selgus, et 82% e-sigareti kasutajatest olid maitsestatud e-vedelike keelamise vastu, 13% toetas keeldu ja 5% ei omanud seisukohta.

E-sigareti kasutajatelt uuriti, kuidas nad reageeriksid sellele, kui nende poolt kasutatavad maitsestatud e-vedelike müük ära keelataks. Ligi 66% protsenti vastanutest leidis, et nad jätkaksid e-sigareti kasutamist. 57% neist võtaks kasutusele need maitsestatud e-vedelikud, mis on legaalsed, 43% otsiks alternatiivse lahenduse, mis võimaldaks saada neile sobiva maitsega e-vedeliku. 20% e-sigareti kasutajatest leidis, et maitsekeelu järel hakkaksid nad taas suitsetama. 13% ei osanud öelda, kuidas nad maitsekeelule reageeriksid.

Maitsestatud e-vedelike keelamine tooks kaasa selle, et osa inimestest loobuks e-sigarettide kasutamisest ja naaseks suitsetamise juurde. See on kordades kahjulikum, sest sigarettide suitsetajatest pooled surevad suitsetamisest põhjustatud haiguste tõttu,“ ütles uuringu juht ja teadusabiprofessor Shannon Gravely.

Allikas: Medical Express
Uuring ilmus teadusajakirjas Addictive Behaviors
DOI https://doi.org/10.1016/j.addbeh.2021.107152
Foto: Foodie Flavours, Unsplash
Üles