Äsja avaldatud andmete kohaselt oli Inglismaal suitsetajate osakaal langenud 2017. aastal rekordmadalale, alla 15 protsendi. See tähendab, et Inglismaal on praegu umbes 6,1 miljonit suitsetajat ehk võrreldes 2014. aastaga on suitsetajaid ühe miljoni võrra vähem.

Kõige kiiremini on suitsetamine vähenenud vanuserühmades 18-24 eluaastat ning 25-34 eluaastat. Siin nähakse olulist rolli e-sigarettidel, mis on Inglismaa kõige populaarsem suitsetamisest loobumise vahend. Kui seni on e-sigaretid leidnud kasutust just nooremate inimeste poolt, siis avaldatud uuring näitab, et möödunud aastal oli e-sigareti kasutajaid Inglismaal kõige enam 25-34. aastaste ning 35-49. aastaste seas.

E-sigareti kasutajaid on Inglismaal alla 2,5 miljoni ning see on viimastel aastatel sellisena püsima jäänud. 51 protsenti e-sigareti kasutajatest on suitsetamisest loobunud ning 22,5 protsenti ütles, et nende eesmärk on suitsetamisest loobuda. Neid inimesi, kes esmalt loobusid e-sigareti abil suitsetamisest ning hiljem loobusid ka e-sigaretist on Inglismaal 770 tuhat.

Lisainfot Inglismaa Terviseameti ja Suurbritannia Statistikaameti poolt avaldatud uuringu kohta leiab siit: Smoking in England hits a new low
Üles